774. Отець Олександр, скажіть чи можна похрестити дитину українською мовою? А також чи є фіксована церквою ціна на хрещення та вінчання? Бачили в сусідній церкві щось на зразок прейскуранта, тому звертаємось до Вас) І чи обов’язкове причастя перед вінчанням, якщо ми з чоловіком не переносимо алкоголь в будь-якому вигляді, але дуже хочемо повінчатися. Дякую

ПРОТ. АЛЕКСАНДР: 1. Канонічної заборони на те, щоб звершувати хрещення українською мовою немає. Але так як більшість прихожан бажають молитись в храмі на церковно-слов’янській мові, то й богослужбові книги на українській мові мають лише деякі парафії (наприклад, Спасо- Преображенська на Теремках).

2. В більшості храмів пропонують певну суму пожертвувань, але вона не може рахуватись фіксованою, тому що священик звершить хрещення чи вінчання і безкоштовно, якщо людина не має змоги залишити пожертвування.

3. Ні в якому разі Причастя не потрібно зрівнювати з вживанням алкоголю. Кожна віруюча людина повинна періодично причащатись для укріплення духовних і тілесних сил. Це Таїнство засноване Самим Господом Іісусом, Який і сказав:«Если не будете есть Плоти Сына Человеческого и пить Крови Его, то не будете иметь в себе жизни. Ядущий Мою Плоть и пиющий Мою Кровь имеет жизнь вечную; и Я воскрешу его в последний день… Ядущий Мою Плоть и пиющий Мою Кровь пребывает во Мне, и Я в нем» (Ин. 6: 53–56). Церква не заставляє причащатись перед вінчанням, а призиває до цього, як кращого благословіння на важливий життєвий крок.