849. З неділею святою, будьте здорові!Отче розкажіть ,будь ласка, про трапезу на храмові свята. Кажуть,що треба обов’язково її відвідати,бо якщо не з’їсти хоча б пиріжка з столу, то не рахується,що ти була на Храмі.1)Це правда,що треба її відвідувати? Останнього разу на такому святі в одному монастирі сам митрополит,що був на службі запрошував людей зайти до столу. Мені було не зручно іти туди,бо не було з ким.2)Це я погано зробила,що і на цей раз не пішла? Я сама ,як правило, ходжу на богослужіння, тому так буває часто,що я минаю трÐ �пези на храмові свята.3)Що порадите, Отче, в такому випадку? Спаси Бог!

ПРОТ. АЛЕКСАНДР: Ще в древні часи християни поєднували богослужіння з загальними трапезами, які називались «агапи» — вечері любові. Трапезу на храмове свято в певній мірі можна порівняти з древніми агапами. Звичайно, головним являється святкове богослужіння, користь від якго ні в якому разі не умаляється, якщо людина не залишилась на обід. Відмовлятись від участі в подібній трапезі, яка є продовженням свята, не варто, якщо ж по якійсь причині людина не може залишитись, нічого страшного в цьму немає.