798. скажіть будьласка, 1)ми хочемо охрестити малечу, проте зараз піст. чи можна це відсвяткувати не лише пісними стравами, а й стравами з м’яса, оскільки майже всі запрошені не постують. 2)щодо одягу для відвідування церкви. чому обов’язково жінки мають бути в спідниці, хіба про це сказано у біблії. головніше ж не що на тобі одягнуто, а що в тебе на душі, у думках… 3)як навчитися не заздрити. Дякую.

Дияк. Георгій:

1. Хрестини дитини не являються поводом для послаблення посту. Ви можете похрестити під час посту, а відсвяткувати вже після його закінчення.
  2. Є певна культура поведінки людини в тому чи іншому місці і храм в даному питанні не є виключенням. В Священному Писанні є вказівка на те, що жінка повинна приходити в храм в належному її статі одязі. «На женщине не должно быть мужской одежды, и мужчина не должен одеваться в женское платье, ибо мерзок пред Господом Богом твоим всякий делающий сие». (Книга Второзаконие 22:5)
  3. Будь-яка пристрасть зменшується від опору їй, а зміцнюється від задоволення нею. Так і з заздрістю, потрібно постійно противитися їй. Основна зброя проти неї — це смиренна молитва до Господа про позбавлення від заздрості. Оскільки заздрість богохульна, бо містить у собі незгоду з промислом Божим (чому мовляв у того є це і це, а у мене ні?), то слід часто читати місця з Писання і зі святих отців про Божу доброту, справедливість, мудрість і т.д. і запевняти себе, що у Бога немає неправди і що Він все робить найкращим і корисним для нас чином. Любов і повага до ближнього є потужними ліками проти цієї страсті.