Плащаниця Пресвятої Богородиці прибула до Києво-Печерської Лаври

19 вересня до України прибула Плащаниця Пресвятої Богородиці з Гефсиманії. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира святиня була доставлена офіційною делегацією Української Православної Церкви на чолі із секретарем Предстоятеля УПЦ архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром.

Зустріч ікони Успіння Божої Матері у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Плащаницю також зустрічали:  намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Мексиканський, Венесуельський, Карибський і всієї Центральної Америки Антоній (Антиохійський Патріархат), керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній, архієпископ Білогородський Миколай, Білоцерківський і Богуславський Августин, Харківський і Богодухівський Онуфрій, єпископи: Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, духовенство Київської єпархії, насельники обителі, викладачі та вихованці Київських духовних шкіл, чисельні віруючі.

Далі на Соборній площі Блаженніший Владика очолив перед святинею молебень, по завершенні якого звернувся до присутніх зі словами настанови:

«Ми часто просимо Божу Матір про все, ставимо такі завдання стосовно нас, що не відразу розберешся, чого ми просимо. Але Божа Матір – Матір усього всесвіту зазвичай поспішає Сама, в першу чергу, воздвигнути ходатайства перед Богом нашим про спасіння роду людського. І отримують усі, хто щиро цього просить з надією на Бога та Його волю. Сьогодні Богоматір залишила святий град Єрусалим, де Вона почиває у своїй іконі, і прийшла до нас у свій дім, котрий присвячений Їй. Вона відвідує нас і в радості, і в тяжкі  хвилини життя, бо хоче, щоби ми зрозуміли Божу правду. І тому кожен не повинен сумніватися, що Божа Матір відвідує його, як відвідала сьогодні нас усіх, осеняючи Своїм благодатним пришестям. Ми дякуємо Цариці Небесній за ЇЇ довготерпіння, не дивлячись на те, що ми незаслужено ставимося до ЇЇ Сина. Вона терпить, Вона плаче, Вона радіє із нами, коли ми радіємо, Вона скорбить із нами, коли ми у скорботі. Така важлива подія – посланництво з Єрусалима Богоматірної ікони – історична подія, і вона повинна залишитися у наших серцях на благо самого себе, на благо усього нашого народу. Нехай благословення Божої Матері, не меншаючи, перебуває з усіма нами, і нехай буде мир у серцях наших, тому що тоді ми робимо приємне Цариці Небесній», — сказав зокрема він.

Після цього Плащаниця була перенесена до Стефанівського приділу Успенського собору, де буде перебувати до 24 вересня. В ці дні собор буде відкрито з 7-00 до 21-00 (вхід на територію Заповідника безкоштовний).
Визначна святиня Світового Православ’я прибувала до України на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира та з благословення  Блаженнішого Патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ. Принесення святині до України відбувається за підтримки Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії (ІПЛЕКС).

*** Графік перебування Плащаниці Божої Матері в Україні (19.09-19.10.2012 р.)

1. Київ — 19.09 – 24.09 2. Полтава — 24.09 – 26.09 3. Харків — 26.09 – 29.09 4. Ізюм — 29.09 – 30.09 5. Святогірська Лавра, Донецьк — 30.09 – 02.10 6. Луганськ — 02.10 – 05.10 7. Дніпропетровськ — 05.10 – 08.10 8. Запоріжжя — 08.10 – 11.10 9. Біла Церква — 12.10 – 13.10 10. Київ (Спасо-Преображенський Собор) — 14.10 11. Житомир — 15.10 – 16.10 12. Тернопіль — 16.10 – 17.10 13. Почаїв — 17.10 – 18.10 14. Львів — 18.10 – 19.10

Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 рр. Плащаниця являє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері, з обох сторін має оклад. Риза — дар російської графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської. Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, в подвір’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього. В цьому невеликому храмі вона знаходиться праворуч від вівтаря перед шанованою іконою Божої Матері «Милостива», прикрашеною численними низками дорогоцінних прикрас, принесених на подяку за зцілення.

Сайт УПЦ