Про важливість відвідування богослужінь

притча

Один парафіянин перестав ходити до церкви. Раніше він завжди у вихідні дні робив це. Йшов час, і одного разу священик вирішив його відвідати. Він вирушив до нього додому. Двері були відчинені, і батюшка зайшов усередину. Колишній парафіянин сидів у повній самоті перед каміном. Коли він побачив священика, кивнув йому головою на знак привітання і жестом запропонував присісти. Влаштувавшись зручніше, священик так само став дивитися на полум’я, що красиво грало в каміні. Чоловіки мовчали. За кілька хвилин батюшка раптом піднявся, взяв камінні щипці, підхопив ними палаюче поліно і відклав убік, подалі від загального полум’я. Потім він знову сів. Мовчання тривало.

Вийнята головешка тим часом уже перестала палахкотіти, а тільки злегка жевріла і ще за деякий час зовсім охолола і почорніла. Священик знову встав, узяв щипці й поклав згасле поліно назад у вогнище. За мить воно вже палала, як її сусіди. Відклавши щипці, священик мовчки попрямував до виходу і коли він уже був у дверях, почув слова: «Дякую за візит і за проповідь біля каміна. Цієї неділі я обов’язково прийду».