1592. Благословіть отче! Просвітіть мене темного, чому Господь їв Пасху з учнями за день до суботи? р.Б. Ігор

Бог Вас благословить, Ігор!

Господь їв Пасху навіть за 2 дні до суботи. Так як вечір 14 Нісана був в тому році початком суботнього спокою (наставала субота), то великодній агнець заколювали ввечері 13-го, з чим збігаються вказівки св. Марка: «егда Пасху жряху»   і св. Луки: «в оньже подобаше жрети Пасху».  Крім того відомо, що Юдеї, а особливо галілеяни, після полону вавилонського стали ревнувати про святкування навіть днів, які передували настанню свята, і зокрема — для галілеян, які приходили до Єрусалиму, великодній агнець завжди заколювався днем ​​раніше — 13 Нісана замість 14-го. Це було великим полегшенням для служителів при храмі, яким заклання 256.000 ягнят протягом декількох годин в один день 14 Нісана було б занадто обтяжливим.

Також вважається, що Господь звершив Пасху днем ​​раніше, знаючи, що на другий день Він вже буде відданий в руки юдеїв і розп’ятий і для того, щоб його Хресна Жертва, прообразом Якої були пасхальні ягнята, була принесена в той самий день і годину, коли заколювались великодні ягнята. В Лк 22:15 Христос говорить учням: «очень желал Я есть с вами сию пасху прежде Моего страдания».