1375. Спаси Господи! Пробачте , отче Олександр, у мене брудне питання, навіть два…1). Якщо приклоняючись, я бачу бруд на кіоті з мощами , і замість того, щоб дістати серветку й протерти, я пошукала очима чистіше місце, поцілувала святого там і пішла…. Як спрвідатися, це кощуна? Соромно перед святим. Може якусь епітемію мені? 2). Післая вечірньої ( не в цьому храмі) точніше за годину- півтори до кінця вечірньої я бачила на східцях храму , скажімо на це, «бруд». Я зайшла в храм побачила монаха, що гасив свічки і вирішила нічого не казати, думаючи, сам помітиь, чи кому там слід. І потім пішла , поспішаючи на маршрутку, до завершення служби. А потім їдучи додому, почала думати, що хтось через мене вже в сутінках не побачиь і вступить в бруб на східцях,бо я завидна не сказала, а ще Стало дуже соромно перед Богом , Матінкою Божою ( особливо перед Нею, бо завжди ж звертаюсь, коли щось потрібно) і перед святими за те що я сама не схотіла тоді прибрати. Що тепер, Отче? Скажіть, як сформулювати такий гріх на час спофіді, щоб не спокушати священника ( не знаю де я буду наступної служби) і може мені ще за це якусь епітемію варто понести? Вибачте ще раз за такі запитання. Помоліться. Спаси Вас Бог!

ПРОТ. ОЛЕКСАНДР: Розкажіть про це на сповіді подібно тому, як описали в питанні, а священик, з Божою допомогою, дасть мудру пораду.