Настоятель Храму – Протоієрей Олександр Голод

Храм – це місце особливої Божої присутності, частинка неба на землі. Оскільки кожна людина створена за образом і подобою Божою, то своєю душею ми прагнемо всього чистого, святого і прекрасного. І саме храм допомагає нам у цьому. Тут ми зустрічаємося з Богом, Пресвятою Богородицею, ангелами та святими. У храмі можна на якийсь час відійти від мирської метушні, піднестися серцем «горє» до престолу Господнього, вилити біль перед Небесним Отцем, отримати духовну підтримку через обряди Церкви. Читаючи про перший Єрусалимський храм, збудований царем Соломоном, бачимо, якою особливою Божою благодаттю він наповнився під час освячення. «Коли священики вийшли зі святилища, хмара наповнила дім Господній; І не могли священики стояти на служінні через хмару, бо слава Господня наповнила храм Господній». (3 Царів 8, 10-11). Також ми бачимо, наскільки особливими є молитви в цьому святому місці. На прохання Соломона: «Нехай очі Твої будуть відкриті на храм цього дня та ночі, на це місце, про яке Ти сказав: «Моє ім’я буде там»; почуй молитву, якою буде молитися раб Твій на цьому місці» (3 Царств 8, 29), Господь відповів: «Я почув молитву твою і прохання твоє, про що ти просив Мене. Я освятив цей храм, який ти збудував, щоб перебувати імені Моєму там навіки; і будуть очі Мої та серце Моє там у всі дні» (3 Царств 9, 3).

Храм є нашим другим домом. Тут відбуваються основні моменти життя людини. Немовля приносять у храм для духовного народження в таїнстві хрещення, воно також отримує благодатні дари Св. Духа для зміцнення у виконанні Божих заповідей. Коли людина стає самостійною, створює свою сім’ю, то саме в церкві подружня пара отримує благословення на спільне життя, народження та виховання дітей. У храмі Божому людина отримує напуття і в вічне життя. У житті християнина храм – це найсвятіше місце землі. Він той рятівний корабель, який веде нас бурхливим житейським морем до тихої пристані – Царства Небесного.

І хочеться побажати, щоб храм Різдва Христового став домашнім та рідним для мешканців Оболоні. Приходьте сюди, коли відчуваєте потребу в духовній підтримці, приходьте і коли все добре, щоб подякувати Богу за Його милості. Якщо є хвилинка, зайдіть до храму по дорозі на роботу, прикладіться до ікон і, отримавши благословення, займайтеся своїми справами. І нехай Всемилостивий Господь воздає вам за вашими молитвами.